Szczegóły

08 grudnia 2023

Premiera „Pożytecznej przygody” – bajki edukacyjnej stworzonej we współpracy Fundacji PZU i Fundacji Zaczytani.org

W czwartek 30 listopada odbyła się premiera „Pożytecznej przygody” – bajki, która powstała przy współpracy Fundacji Zaczytani.org i Fundacji PZU. Ta niesamowita opowieść uczy dzieci zasad zdrowego odżywiania. Jest dostępna w formie darmowego e-booka i audiobooka, do tego towarzyszą jej materiały dla rodziców i opiekunów, które ułatwią budowanie relacji z najmłodszymi.

„Pożyteczna przygoda” przeznaczona jest dla dzieci w wieku 7-9 lat, a jej celem jest wspieranie ich w budowaniu zdrowej relacji z jedzeniem oraz edukacja w zakresie identyfikowania emocji. Bajka wpisuje się w ideę bajkoterapii, wykorzystując moc opowieści do edukowania oraz wspierania przez rodziców i nauczycieli rozwoju emocjonalnego i społecznego dzieci.

– Edukacja i zdrowie należą do kluczowych obszarów, które wspiera Fundacja PZU. Zaangażowanie w proces tworzenia bajki we współpracy z Fundacją Zaczytani.org idealnie łączy obie sfery. Dbanie o zdrowie najmłodszych oraz zaangażowanie w projekty edukacyjne, które w przyjaznej formie pomagają dzieciom przyswajać wiedzę, to główne wyzwania, jakie podejmujemy – mówi Jolanta Zabarnik-Nowakowska, prezes Zarządu Fundacji PZU. –  Chcemy pomagać dzieciom kształtować zdrową relację z jedzeniem i odpowiednie nawyki, które są tak ważne w prawidłowym rozwoju.

Autorem „Pożytecznej przygody” jest Boguś Janiszewski, a ilustracje do niej przygotował Adam Fatyga. Swoich głosów do nagrania wersji audio bajki użyczyli pracownicy PZU. 

„Pożyteczna przygoda” jest już dostępna do bezpłatnego pobrania na stronie internetowej https://pozytecznaprzygoda.zaczytani.org/.  Bajce towarzyszy pakiet materiałów edukacyjnych dla nauczycieli, którzy mogą wykorzystać je do prowadzenie specjalnych lekcji i rozmów z dziećmi o uważności w jedzeniu. Publikacja zawiera m.in scenariusz do bajkoterapii, który pomoże również każdemu rodzicowi w rozmowie z dzieckiem.