Wolontariat

W PZU do programu wolontariatu pracowniczego podeszliśmy bardzo profesjonalnie. Przeprowadziliśmy wśród pracowników dwie ankiety dotyczące ich doświadczeń związanych z wolontariatem oraz obszarów, w jakie najchętniej zaangażowaliby się.

Złóż wniosek

Na podstawie tych wszystkich informacji opracowaliśmy Strategię Wolontariatu Pracowniczego dla Grupy PZU. Zawiera ona cele i kierunki działania wolontariatu pracowniczego w Grupie PZU, w tym ogólnopolskie programy wolontariackie prowadzone przez Fundację PZU.

Grupa PZU obecna jest w ponad 400 miejscowościach i ważne jest dla nas, aby wolontariat rozwijał się na poziomie regionalnym i lokalnym. Nasze strategiczne podejście zakłada więc współpracę Koordynatora ds. Wolontariatu Pracowniczego w PZU z Regionalnymi Liderami Wolontariatu i Lokalnymi Koordynatorami Wolontariatu. Wolontariat pracowniczy wpisuje się w dotychczasowe działania Fundacji PZU i tworzy nową jakość poprzez innowacyjne programy wolontariatu o dużym wpływie społecznym i wizerunkowym.

Wolontariat Rodzinny

Wolontariat Rodzinny to nowa, oryginalna forma wolontariatu, również pracowniczego. To aktywność, w której łączymy czas dla nas i naszych bliskich z czasem dla tych, którym chcemy pomóc i przekazać najlepsze rodzinne wartości.

Wolontariat Prozdrowotny

Program „PZU Trasy Zdrowia” to program nakierowany na promocję zdrowego i aktywnego trybu życia.

Wolontariat Kompetencyjny

„Bezpiecznie z Grosikiem” to czas gier i zabaw dydaktyczno-ruchowych, które prowadzą wolontariusze PZU wraz z nauczycielami. Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych realizujących projekt „Bezpieczne wędrówki od grosika do złotówki”.

Wolontariat Obywatelski

Jeśli lubisz pomagać innym, wspierasz aktywnie potrzebujących albo chcesz zacząć to robić to konkurs „Wolontariat to radość działania” jest właśnie dla Ciebie!

Programy i Akcje Okolicznościowe

W ramach wolontariatu pracowniczego, Fundacja PZU co roku organizuje akcje dla dzieci z okazji Mikołajek i Dnia Dziecka z udziałem pracowników – wolontariuszy. Dodatkowo pracownicy mogą zgłaszać się do Fundacji z własnymi propozycjami akcji wolontariackich.

Akademia Liderów Wolontariatu PZU

Grupa PZU obecna jest w całej Polsce i ważne jest dla nas, aby w naszych działaniach wolontariackich brali udział pracownicy centrali, a także biur regionalnych i oddziałów lokalnych.

Aleksandra Podolska
Wolontariat pracowniczy