Szczegóły

31 października 2022

Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU odwiedziła już 100 szkół w Polsce

Fundacja PZU przeprowadziła warsztaty o bezpieczeństwie już w 100 szkołach w Polsce. Dużą dawkę teorii przeniesionej na praktykę dostało już 70 500 dzieci!

Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU to ogólnopolski projekt, który ma na celu edukację dzieci z zakresu bezpieczeństwa. Początki projektu sięgają grudnia 2017 roku, gdzie wraz z przeszkoloną kadrą ruszyliśmy w Polskę, aby rozpocząć działania.  Do tej pory w akcji wzięło udział łącznie 100 szkół podstawowych z całego kraju, z małych miejscowości, których populacja nie przekracza 40 tysięcy mieszkańców. W miejscach tych szczególnie istotne są zasady bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa ruchu drogowego. Akademia Bezpieczeństwa zapewnia kompleksowe zajęcia edukacyjne, z udziałem funkcjonariuszy Policji z Komendy Głównej oraz jednostki z Komend Wojewódzkich, Powiatowych oraz Miejskich, ratowników medycznych oraz wykwalifikowanych animatorów. W zajęciach wykorzystywane są nowoczesne maszyny i sprzęty, takie jak symulatory wypadków, a przekaz dla najmłodszych uczniów kreowany jest za pomocą inscenizacji teatralnych, w wykonaniu profesjonalnych aktorów.

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji z warsztatów Akademii zrealizowanych w setnej szkole. Była to Szkoła Podstawowa nr 1 w Piszu.