Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU

W szkole, w domu, w sieci – bezpieczni z Fundacją PZU!

4 grudnia 2017 r. startuje Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU! Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. Od grudnia 2017 do lipca 2018 odwiedzimy
ok. 27 szkół z różnych zakątków Polski, gdzie kompleksowo będziemy edukować dzieci i młodzież w zakresie bezpieczeństwa.

Kształtowanie bezpiecznych zachowań i postaw w sytuacjach zagrożenia, uświadomienie dzieci i młodzieży w zakresie poruszania się w cyberprzestrzeni to główne zagadnienia naszej Akademii, które wzbogacimy atrakcyjnymi formami edukacji, zabaw i przedstawień.

W każdej szkole odwiedzonej przez zespół Akademii Bezpieczeństwa, jej uczniowie wezmą udział w zajęciach poświęconych prawidłowemu uczestnictwu w ruchu drogowym, odpowiedniemu reagowaniu w sytuacjach zagrożenia oraz umiejętności niesienia pomocy przedmedycznej. Zajęcia warsztatowe, przygotowane pokazy oraz specjalnie opracowane inscenizacje teatralne z pewnością zaciekawią uczestników każdego ze spotkań na trasie Akademii Bezpieczeństwa Fundacji PZU.

Wystartował konkurs na Spot!
Stwórz Spot poświęcony sprawom bezpieczeństwa!

Nakręć krótki film promujący bezpieczeństwo w szkole, w domu, w sieci i na drodze.

Zapraszamy wszystkie szkoły podstawowe do przygotowania krótkiego, 40 lub 60 sekundowego, autorskiego filmu zainspirowanego tematyką bezpieczeństwa.

Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać Spot oraz niezbędne dokumenty na adres: SOS MUSIC Remigiusz Trawiński i Wojciech Zaguła sp.j. ul. Jagiellońska 20/1, 87-100 Toruń lub adres mailowy sosmusic@sosmusic.pl z dopiskiem - Konkurs na Spot. Mail musi zawierać nazwę Spotu oraz adres korespondencyjny szkoły.

Konkurs trwa do 30 kwietnia 2018 r.

Nagrodą w konkursie za I miejsce są 3 stoły do gry w piłkarzyki, za II miejsce 2 stoły do gry w piłkarzyki, za III miejsce 1 stół do gry w piłkarzyki.

Wyróżnione Spoty zostaną opublikowane na stronie www.fundacjapzu.pl